دیدار شماری از مسئولان ستاد کل نیروهای مسلح

۲۱۶,۵۰۰

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در دیدار شماری از مسؤولان ستاد کل نیروهای مسلح، با اشاره به آیه شریفه واعدوا لهم مااستطعتم من قوه، بر لزوم حفظ آمادگی همه جانبه کشور تاکید کرده و فرمودند: با توجه به دشمنانی که نظام ما در داخل و خارج دارد، باید روز به روز آمادگی خود را چه به لحاظ نظامی و دفاعی و چه به لحاظ علمی، فرهنگی و اقتصادی ارتقا دهیم.

ایشان با بیان این که دشمنان برای ضربه زدن به این نظام و ملت، همه توان خود را به کار گرفته اند، افزودند: دشمنان ما در سابق مدام دم از گزینه های روی میز می زدند و از گزینه نظامی سخن به میان می آوردند، اما امروز کلمه ای از گزینه نظامی نمی گویند چراکه اولا توانمندی های ما را می دانند و ثانیا این گزینه خریداری ندارد.

معظم له تاکید کردند: دشمنان بدانند اگر به فکر تهاجم نظامی باشند ضربه سختی دریافت خواهند کرد.

ایشان روی آوردن دشمنان بویژه آمریکا به گزینه تحریم را به دلیل نا امیدی از گزینه نظامی ارزیابی و تصریح کردند: به عقیده ما آمریکا در این عرصه نیز شکست خواهد خورد و از تحریم طرفی نخواهد بست.

معظم له تحریم را حربه افراد ضعیف و ناتوان خوانده و فرمودند: تحریم در فضای بین الملل نیز برای آمریکا منفوریت ایجاد می کند و روزی معلوم خواهد شد که این تحریم ها چقدر به زیان خودشان بوده است؛ از سویی دیگر تحریم ایران برای خود غربی ها و شرکت هایشان نیز خسارت آفرین است.

معظم له با اشاره به دم زدن آمریکایی ها از سیزده آبان و اعمال تحریم های جدید از این تاریخ، ابراز داشتند: سیزده آبان می آید و می گذرد و تحریمی بر آنچه هست افزوده نخواهد شد و ان شاءالله اتفاقی نخواهد افتاد.

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی در ادامه سخنان خود با اشاره به ارتباط مقوله امنیت و دفاع با مساله مهم مهدویت، به آیه شریفه «ولقد کتبنا فی الزبور من بعد الذکر، ان الارض یرثها عبادی الصالحون» استناد کرده و گفتند: بر اساس این آیه شریفه، صالحان متصدی امور خواهند بود؛ صلاحیت تنها مربوط به تقوا نیست، بلکه جمیع جهات مد نظر است، برنامه های دفاعی زمینه ساز عبادی الصالحون است و تحقق عبادی الصالحون نیز زمینه سازی برای ظهور منجی عالم بشریت است.

ایشان در بخش پایانی سخنان خود ضمن دعا برای موفقیت نظام اسلامی در عرصه های مختلف، این نظام را مؤید به نصرت الهی و عنایات حضرت ولیعصر(عجّل الله تعالی فرجه الشریف) دانست.

تاریخ انتشار: « 1397/08/06 »